VIROPOL - Neutralny średniopianowy preparaty dezynfekcyjny

Nowy produkt

POLCHEM

Produkt nowej generacji.

Neutralny, średniopianowy preparat przeznaczony wszędzie tam, gdzie wymagany jest wysoki stopień czystości mikrobiologicznej.

Więcej szczegółów

Dostępny

36,00 zł

Przelewy24
Przelewy24

Więcej informacji

VIROPOL

Płyn dezynfekujący przeznaczonych do stosowania wszędzie tam gdzie wymagany jest wysoki stopień czystości mikrobiologicznej. Jest wysokowydajnym i skutecznym preparatem posiadającym szerokie spektrum biobójcze. Dzięki synergistycznemu połączeniu skuteczności czwartorzędowych chlorków amoniowych, aldehydów, alkoholi i terpen wykazuje następujące właściwości:

  • wysoka skuteczność biobójcza (bakterie Gram(+)(-), przetrwalniki, wirusy, grzyby)
  • brak zjawiska oporności mikrobiologicznej
  • bardzo niski stopień korozji materiałowej (bezpieczny dla większości powierzchni, neutralne pH)
  • niska toksyczność dla ludzi i zwierząt
  • niskie skuteczne stężenia robocze bez względu na twardość wody
  • efektywny w szerokim spektrum temperatur (0oC<temp.<70oC)
  • nie zawiera matali ciężkich
  • wysoki stopień biodegradacji.

ZASTOSOWANIE PREPARATU VIROPOL:

Środki posiadające szerokie spektrum biobójcze sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wymagany jest niezwykle wysoki stopień czystości mikrobiologicznej. Dzięki preparatom dezynfekcyjnym takim jak VIROPOL możliwe jest bezpieczne i szybkie zapewnienie czystości wszelkiego rodzaju przestrzeniom i przedmiotom takim jak:

Pomieszczenia i maszyny produkujące przemysł spożywczy:

W pierwszej kolejności należy dokładnie umyć i osuszyć powierzchnię. Następnie zastosować środek VIROPOL w stężeniu 0,25-0,5% (1:400–1:200) w postaci oprysku lub piany aktywnej. Preparat dezynfekcyjny działa natychmiastowo, dlatego już po 20 minutach można spłukać go wodą.

Pomieszczenia i urządzenia w hodowli, uprawie i ogrodnictwie:

pierwszej kolejności należy dokładnie umyć i osuszyć powierzchnię. Następnie VIROPOL zastosować w formie:

  • oprysku lub piany aktywnej o stężeniu 0,25-0,5% (1:400–1:200). Po upłynięciu 20 minut wystarczy spłukać środek wodą zdatną do picia.
  • zamgławiania powietrza o stężeniu 0,1% (1:1000). W tym celu należy 1g środka rozpuścić w 1 litrze wody. Po upływie 2 godzin dokładnie wywietrzyć wnętrze.

Hale:

Aby zdezynfekować przestrzeń metodą zamgławiania należy zastosować środek w stężeniu 0,1% (1:1000). Wystarczy 1g preparatu rozpuścić w 1 litrze wody, a następnie, po 2 godzinach dokładnie wywietrzyć.

Środki transportu do przewozu żywności:

Aby wykonać dezynfekcję, najpierw należy umyć i osuszyć powierzchnię. Następnie zastosować roztwór roboczy VIROPOL-u w stężeniu 0,25-0,5%. Po upłynięciu 15 minut wystarczy spłukać wodą zdatną do picia.

Opony i podwozia

Zastosować środek w stężeniu 0,5% (1:200). Po wykonaniu dezynfekcji nie należy spłukiwać preparatu z oczyszczonej powierzchni.

Środki transportu do przewozu zwierząt:

Po dokładnym myciu i osuszeniu ich powierzchni należy zastosować roztwór w stężeniu 0,5% (1:200). Po upłynięciu 12 minut środek wystarczy spłukać wodą zdatną do picia.

Wydajność preparatu VIROPOL wynosi 125m3. Po więcej szczegółów należy zapoznać się z treścią dostępną na opakowaniu.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: